Dëbora shkon deri në 15 cm në Kukës, bllokohen disa rrugë që lidhin fshatrat

Reshjet e dëborës po vazhdojnë në të gjithë territorin e Qarkut të Kukësit, ku lartësia e në Shishtavec ka shkuar 15 cm, në Valbonë 15 cm dhe në Qafë Prush të Hasit 10 cm.

Rrugët rurale në administrim të bashkive janë të qarkullueshme, ndërsa rruga që lidh Nj.Ad Arrën bashkia Kukës me rrugën nacionale është bllokuar.              

Rrugët nacionale janë të kalueshme normalisht, ndërsa puna për nga kontraktorët vazhdon gjatë gjithë  kohës për pastrimin e borës, largimin e gurëve dhe inerteve të rëna në disa segmente rruge, kriposjen dhe mbajtjen funksionale të tyre.                                

Gjendja e rezervuarëve është nën monitorim në të gjithë Qarkun. Furnizimi me ujë të pijshëm dhe ai i energjisë është normal në shkallë Qarku, ndërsa asnjë problematikë emergjente nuk është raportuar.


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


J.GJ./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Temperatura nga -7°C deri në 13°C, parashikimi i motit sot