Debutim me barazim në kompleksin e ri, te Partizani ‘shkëlqejnë’ flakadanët! Fitojnë Tirana dhe Dinamo

Partizani ka inauguruar me një barazim pa gola stadiumin e ri në zonën e Tufinës. Të kuqtë nuk ia dolën të fitonin kundër Orikut në ndeshjen e parë për Kupën e Shqipërisë, por tifozët krijuan një atmosferë spektakolare me flakadanë, që sollën edhe ndërprerjen e sfidës për disa minuta.

Ndërkohë në takimet e tjera të turit të parë të Kupës Tirana fitoi me rezultatin e thellë 0-3 kundër Koplikut, falë golave të realizuar nga Hila, Berisha dhe Limaj. Sakaq nga skuadrat e tjera me emër në futbollin shqiptar Dinamo fitoi 0-1 kundër Butrintit. Golin e vetëm të sfidës e realizoi Denilson në pjesën e dytë.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Opionisti: 28/09/2022 21:54

    Kuba e shqioerise ne futbol fiton kukesi dinamo, tirana kurs kuba paralimatore fiton ose pogradeci sopoti ose skenderbeu ose vora

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Protesta e Berishës, Bashkia Tiranë nuk jep leje për në Bulevard: Bëjeni te sheshi Skënderbej, na ktheni përgjigje nëse jeni dakord

Protesta e Berishës, Bashkia Tiranë nuk jep leje për në Bulevard: Bëjeni te sheshi Skënderbej, na ktheni përgjigje nëse jeni dakord