Deklarata e fortë e Murrizit: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem kundër Reformës në Drejtësi, prandaj reagoi ashpër Yuri Kim

TIRANË- Për kreun e grupit demokrat parlament, Muslim Murrizi, Rama-Basha-Meta kanë zhvilluar një takim të fshehtë në Golem dhe sipas tij ky është motivi që ka sjellë reagimin e fortë të ambasadores së SHBA-së, Yuri Kim se "ka marrëveshje për të vrarë Reformën në Drejtësi".

Pikërisht për këtë motiv, sipas Murrizit janë mbledhur Rama, Meta dhe Basha, por duke theksuar se nga reagimi i palëve, veçanërisht nga presidenti, nuk kanë mbetur të gjithë palët të kënaqur.

Murrizi: Reagimi i ambasadës Amerikane ka ardhur pas takimit të Ramës, Bashës dhe Metës në Golem. E dinë këtë ustallarë. Zoti Duka nuk ka qenë. Nuk besoj se ai sinjal vjen për takimin publik të Metës me aleatët e PD-së, se ai ka qenë i hapur. Takimi i Metës me Bashën, Mediun dhe Dulen e Shehut është takim publik me kamera, ka qenë ditë e enjte në mëngjes. E ka fjalën për takime jashtë kamerës, takimi i këtyre që e quan "thikë pas shpine". Meta ka firmosur ndryshimin e Kodit Penal, nuk është pjesë e një pazari pas kurrizi. Nuk e ka për takimin legal, po për takimin ilegal.

Koçi: Po të kishte takim të tillë Meta s'do ishte kaq nervoz

Murrizi: Ndoshta kanë mbetur të pakënaqur nga takimi.

Koçi: Është riaktivizuar nervozizmi i Metës

Murrizi: Unë nuk jam psikolog, e njeh ti më mirë. Meta është acaruar për hatër të mospasjes, mendoj se është acaruar nga takimi. Ajo zona ka reaguar për këtë. 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Anëtarësia përzgjedh kandidatët për deputet, a mendoni se procesi i nisur në PD do jetë efikas?

Komento

Komente

 • Sportisti: 27/05/2020 10:53

  Ky duket tamam zëdhënësi i tregut të Gabit! Nuk e di kush mund të rrijë 10 min rrjesht me këtë që nuk pushon njëherë, duket ri radio e prishur që nuk merr asnjë stacion.

  Përgjigju
 • Jari: 27/05/2020 04:45

  Po ti kishte perbushur duhet te ishin ne burg ; Likja, Lulja, Sala do kishte 23 vjte brenda, Mediu qe me Gerdecin, Mona qe kur inaguroi Halen e Sashes ne Gji te Lalzit.

  Përgjigju
 • vjosa: 27/05/2020 00:28

  KETA jane paria e tiranes meta-basha-rama qe kane marre persiper te shtypin dhe shfrytezojne popullin shqiptar,,,POPULLI SHQIPTAR DUHET TE NGRIHET DHE TI HEDHI NE PLEHRA TE TRE KETO PARTI GJAKPIRESE....///NDRYSHE DO RRINI KESHTU SIC JENI DHE KETA DO JETOJNE SI PASHALLARE KUR POPULLI NUK DO KETE BUKE TE HAJE....

  Përgjigju
 • zana: 26/05/2020 23:22

  BRAVO MURRIZI JE NJE NJERI I MADH ,,,POLITIKAN KARRIERE,,,KURSE KETA TE TRE QE JANE TAKUAR NE GJIRIN E LALEZIT JANE POLITIKANE GJIRIZESH,,,,PO FORMOVE PARTI MURRIZI DO VOTOJ PER TY....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Denoncimi i PD-së, Vokshi: Janë infektuar 160 mësues në të gjthë vendin! Nuk bëhet transparencë nga autoritetet