Deklaratat e Ramës për tensionet në veri të Kosovës, Gashi: Duhet të tregohej më i përmbajtur, na dhemb kur injoron Kurtin dhe Osmanin

 

Avokati Tomë Gashi në një lidhje skype për “5 pyetjet nga Babaramo” a folur edhe për reagimet e kryeministrit Edi Rama lidhur me tensionet në veri të Kosovës dhe politikat e ndërmarra nga Kurti. Ai tha se Rama në qëndrimet e mbajtura duhet të kishte qenë më i përmbajtur. 

“Kosova është në të drejtën e vetë. Në momentin që mbahen zgjedhje që njihen ka fitues dhe këta do të punojnë në komuna. Dhe jo të mos lejohen të futen ne komuna për të bërë punë. Kur ti nuk garon ai tjetri fiton.

Deklaratat e Ramës duhet të jenë më të përmbajtura. Ne na dhemb kur Rama ka afërsi me Vuçiç dhe ka raste ku injoron Kurtin ose Osmanin. Nuk ka të bëjë me rivalitetin por ndoshta është stili i tij. Ndihma është e mirëseardhur dhe duhet të veprojmë si komb dhe jo shtete,” u shpreh Gashi.


Lajmi kryesor:

Tensionet në veri të Kosovës, Krasniqi: Kurti po mundohet të heqë vëmendjen nga shqetësimet reale! Kulla: Të bashkëpunojë me opozitën ose të dorëhiqet


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja

GOLAT/ Milani 'pa busull' në Champions League, Newcastle turpëron PSG-në! Man. City mrekullohet nga Alvarez, Lazio fiton 'in-extremis'! Shënon Arbnor Muja