POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Makina e punëtorit të Bypass-it të Tepelenës bie në greminë, vdes i ati i grabitësit të bankës (VIDEO)

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti që është regjistruar mëngjesin e sotëm. Ngjarja ka ndodhur në orën 06:20, në segmentin rrugor ku punohet për Bypass-in e Tepelenës, ndërsa viktima është Ylli Ruçi 49 vjeç, banues në Memaliaj.

Ai ishte punëtor në firmën GPG që po ndërtonte Bypass-in. Report Tv sjell pamjet nga vendi i ngjarjes, ndërsa brenda në makinë duket trupi i viktimës.


Për ngjarjen kanë filluar hetimet, ndërsa paraprakisht nga grupi hetimor pohohet se Ylli Ruçit i ka rrëshkitur aksidentalisht makina tip “Benz" teksa ishte duke fjetur duke përfunduar në greminë.

Gazetari i Report Tv, Piro Nase raporton se i aksidentuari për vdekje është babai i personit që grabiti me armë një bankë të nivelit të dytë në Tepelenë disa muaj më parë, Kristo Ruçit.

Viktima Ylli Ruçi

Punimet për zgjerimin e rrugës kanë nisur katër muaj më parë duke shkaktuar probleme për drejtuesit e mjeteve që qarkullojnë në këtë aks.

 

d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Popull: 24/04/2019 10:08

    Kjo quhet ndryshe vdekje për mëndje të kokës, thjesht do kishte shpëtuar po të kishte vendosur rripin e sigurimit, kjo është tipike Traum me emoragji të brëndshëme,dhe goditje të forta në kokë. Ngushëllime.

    Përgjigju