Del VIDEO-ja e momentit kur qëllohet për vdekje shqiptari në Greqi, klientët largohen të tmerruar

Del VIDEO-ja e momentit kur qëllohet për vdekje shqiptari në Greqi, klientët largohen të tmerruar

Pëllumb Islami, vendi ku ndodhi ngjarja

GREQI- Një video (kliko këtu)ka dalë në dritë që tregon momentin e vrasjes së 37-vjeçarit hidraulik në një kafene në Nea Joni, teksa ndodhej aty për të parë një ndeshje futbolli. 

Pamjet e publikuara nga Mega, tregojnë sesi i riu shqiptar i identifikuar si  Pëllumb Islami ndodhej në vendin e gabuar, në momentin e gabuar, kur anëtarët e grupit famëkeqe të quajtur ‘Team L’ hapën zjarr.

Një nga plumbat ishte fatal për 37-vjeçarin. Në të njëjtën kohë, në gjendje paniku, në video duket pjesa tjetër e klientëve u përpoqën të mbuloheshin sa të mundnin dhe të largoheshin nga vendi i ngjarjes.

Për rastin, policia ka proceduar në arrestimin e dy personave. I pari u arrestua më 20 mars dhe i dyti u dorëzua dje, të martën.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Për ata që e duan Berishën 'kryetar nderi'

Mero Baze: Për ata që e duan Berishën 'kryetar nderi'