POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Demokratët ndryshojnë mjetet e protestës, nesër para Kryeministrisë me...kastraveca? (FOTO)

Nesër Partia Demokratike do të zhvillojë protestën e radhës para Kryeministrisë, e cila është e dyta brenda muajit dhe e pesta në total, pasi tre janë zhvilluar para parlamentit.

Policia nuk i ka dhënë leje PD-së, por në anën tjetër ka marrë masa për të shmangur incidentet, ndërkohë që skenari i opozitës ende nuk dihet nëse do të ketë dhunë si në 16 shkurt. Pak orë para protestës, njëri nga anëtarët e FRPD-së, Erald Shulla ka publikuar një foto ku duken disa arka me kastraveca, ndërsa i shoqëron me statusin 'Gati për protestë nesër'.

Nuk dihet nëse kastravecat janë vërtetë pjesë e skenarit në protestë apo është publikuar me ironi nga demokrati. Kujtojmë që në protestën e 16 shkurtit hyrjes së kryeministrisë iu vendos flaka, ndërsa u dëmtua me mjete të forta.

Fotoja e publikuar nga Erald Shulla

d.ba.
Komento

Komente

 • tori: 16/03/2019 09:17

  Te ktheheni fitimtar e me kastravec ne by..e o te gjoret protestues.

  Përgjigju
 • Taulant koka: 15/03/2019 23:52

  ME KASTRAVECA DHE ME NDRICUESA DORE TE FUQISHME NE DREJTIM TE KAMERAVE FORCA PERPARA NE PROTESTE

  Përgjigju
 • Ardi: 15/03/2019 23:10

  Për Gridën dhe Salianjin bravo PD sallatorin do merni dhe me këtë protestë

  Përgjigju
 • Naimi: 15/03/2019 22:43

  Prandaj nuk kishte sot kastraveca ne treg.

  Përgjigju
 • Vlora: 15/03/2019 22:13

  Merrni kastravecat dhe e dini vete ku ti fusni. Per ate pune jeni se e méritoni por I zgjidhni te mire.Me te madhin Lulit dhe Monikes

  Përgjigju