Denoncimet e PD për familjet e prekura nga tërmeti, Rama: Vazhdon avazi i ulët i mishit për top

Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas denoncimeve më të fundit të Partisë Demokratike për familjet e prekura nga tërmeti.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka marrë rastin e Fran dhe Bardhe Krosi nga fshati Bushnesh. Ai shkruan se bëhet fjalë për individë e familje që i vihen në dispozicion Partisë Demokratike për propagandë.

Më tej, Rama i vë faj edhe mediave, që sipas tij, nuk marrin mundimin për vërtetësinë e atyre që ai i quan shfaqje të shëmtuara.

"Vazhdon avazi i ulët i mishit për top, me individë e familje që i vihen në dispozicion Partisë Demokratike për shfaqjet e propagandës së saj të shfrenuar kundër qeverisë, falë edhe mediave që nuk marrin mundimin më të vogël të verifikojnë vërtetësinë e këtyre shfaqjeve të shëmtuara… Njëra palë më dembele se tjetra", shkruan Rama.

VIDEO e postuar nga kryeministri Rama

D.P./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët?

Komento

Komente

  • I demtuar nga termeti: 02/10/2020 11:38

    Mjere ata qe kalojne naten neper cadra se ky KM nuk don me dit fare rendesi ka zgjedhjet dhe karrigen e tije

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ambasadorja shqiptare në SHBA infektohet me Covid: Bëra testin kur u ktheva nga Shqipëria, jam pozitive! Atje kam zhvilluar shumë takime