Denoncoi se i kishin falsifikuar firmën te formulari i Berishës, Anëtarja e Kuvendit Kombëtar të PD kërkesë Palokës: Më vër në dispozicion formularin

Freskida Rapo dhe Ed Paloka

Anëtarja e Kuvendit Kombëtar të PD-së, Freskida Rapo pasi denoncoi se i kishin falsifikuar firmën te formulari i Sali Berishës për thirrjen e Kuvendit më 11 dhjetor, i ka kërkuar kryetarit të Këshillit Kombëtar, Edi Palokës që ti' vërë në dispozicion formularin.

Ditën e djeshme, Rapo tregoi falsifikimin me firmën e saj, duke akuzuar drejtpërdrejtë Agron Shehajn, se e kishte marrë në telefon për verifikim dhe pavarësisht se ajo i kishte thënë se nuk kishte firmosur, Shehaj nuk kishte thënë asgjë.

Ky i fundit shkoi në zyrën e Palokës për verifikimin e firmave për thirrjen e Kuvendit më 11 dhjetor, teksa deklaroi se 98% e tyre me të cilët kishte folur, kishin konfirmuar plotësimin e formularit. Sipas Rapos, gjatë bisedës në telefon, Shehaj i kishte thënë që të bëjë denoncimin në prokurori.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:17
Delegatja tregoi se i falsifikuan firmën në ‘Foltoren’ e Berishës, reagon Garo: Vetëm 2 ishin të pakonfirmuara dhe i hoqëm nga lista

Zëdhënësja e Sali Berishës për Foltoren, Floriana Garo, ka kthyer një përgjigje lidhur me pretendimet e një delegateje se firma e saj ishte falsifikuar pasi nuk kishte plotësuar formularin për mbajtjen e Kuvendit Kombëtar më 11 Dhjetor.

Garo u shpreh se  nga 100 delegatët që verifikoi Agron Shehaj për degët 5 dhe 7 në Tiranë, vetëm dy prej tyre nuk kanë konfirmuar firmosjen e formularit, dhe të dy emrat janë hequr nga lista, ndërsa shtoi se po bëhet një proces riverifikimi hapave për administrimin e tyre.

Përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ajo ka ftuar mediat apo çdo njeri të interesuar të verifikoi nëse procesi është transparent apo jo.

Ditëne djeshme, Agron Shehaj, deputeti i PD-së shkoi në zyrën e Edi Palokës dhe hapi kasafortën duke verifikuar firmat për Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit, të Sali Berishës. Shehaj tha se kishte verifikuar firmat dhe 98% e tyre me të cilët foli ne telefon kishin konfirmuan që kanë plotësuar formularin.

Mirëpo, një prej demokrateve ka zbuluar se kjo nuk është e vërtetë, duke lënë një koment në postimin e tij në Facebook, se Shehaj e mori në telefon, i tha se i kishin falsifikuar firmën.

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Injoranti: 25/11/2021 15:18

  Po kjo që nuk di të shkruajë shqip, e pamë ne televozor FALLCIFIKUAR = FALLSIFIKUR, C-ja në vënd të S-së. MORRET - MORET : shtojnë shkronja ndërrojnë shkronja Ah ky mal që nuk ulëret nga këto lloj injorantësh e të pashkolluarish. Më vjen habi ku e ka mbaruar filloren kjo perlë e intelektualëve tanë të nderuar. Filloren se të tjerat nuk ka pas nevojë me sa duket. NË DY RRJESHTA NJË DET ME GABIME, PO MË SHUMË????

  Përgjigju
 • Turp: 25/11/2021 14:30

  Turp per keta mjerane e shurrane te PD qe fallsifikojne.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Hoxha i veshjeve firmato, Elvis Naçi ‘bamirës’ edhe me familjaret e tij! E bija vesh bluzë 700 dollarë