Deputeti socialist kërkoi lista të hapura, Paloka ironi: Plasi ‘mosbindja’ në PS, deputetët kanë vendosur të rebelohen

N/ kryetari i PD-së, Edi Paloka e ka komentuar me ironi deklaratën e deputetit socialist Adnor Shameti që është i pari nga PS-ja që pozicionohet hapur pro hapjes së listave dhe kundër koalicioneve parazgjedhore, për dy kërkesa që opozita parlamentare ka depozituar kërkesën për ndryshime kushtetuese.  

"Plasi “mosbindja” ne PS. Ata qe kane votuar çdo pisllik dhe gomarllik te Rames, papritur vendosen “te rebelohen” ndaj tij, njesoj si “opozita” parlamentare! Neser pritet deklarate e Elises, po kete here jo ne rolin e Mamices po ate te Hamzait ! “Do e tradhetoje” dhe ajo “skenderbeun” e saj e do ju bashkohet jeniçereve... dmth Selami Jenicerit te “opozites” parlamentare! Ec e mos mendo pastaj qe Rama eshte legen..." shkruan ai. Partia Demokratike ka kundërshtuar ndalimin e koalicioneve parazgjedhore.

 • Sondazhi i ditës:

  BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?

Komento

Komente

 • O tej: 14/06/2020 19:16

  Thum thum mire e ke Paloqe

  Përgjigju
 • Azbi cjapi: 14/06/2020 15:52

  Studentet ta shterngojne b.. dhe te mesojne jo te sorollaten me çdo miting

  Përgjigju
 • Ballisti qe ja futi vehtes:: 14/06/2020 15:36

  Pal Oka nuk kupton qe Edi Rama eshte pese levizje para Lulit. Listat e hapura dhe mos lejimi i koalicioneve e nxjerrin Edin fitues si gjithmon.Dhe gjithe keto mundesi po ja dhuron Opozita Rrugore dhe Opozita e Asfaltit.Bravo Pal Okaaaaa!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika