E përzunë nga lokali me ofendime, 2 'qytetarët' që shpërthyen ndaj Alimadhit...militantë të flaktë të opozitës (FOTO+VIDEO)

Ditën e sotme një video ku kreu i grupit parlamentar të partive të djathta, Adriatik Alimadhi përzihej nga disa persona nga një lokal u shpërnda me shpejtësi në media. Por mesa duket personat që kryen këtë veprim ndaj deputetit Alimadhi nuk janë thjeshtë 'qytetarë' të acaruar me politikën.

 Dy 'qytetarët' janë në fakt drejtues të PD në zonën Astirit  dhe me sa duket gjithçka ka qenë një skenar kundër deputetit Alimadhi për shkak se ky i fundit ka dalë kundër opozitës me pranimin e mandatit.

Do të mjaftonte një kërkim i thjeshtë në internet dhe sheh foto pa fund se si dy personat që sot fyen e kërcënuan deputetin e djathtë Alimadhi, janë  në çdo protestë të Partisë Demokratike, ndërkohë që kanë dalë edhe në protestat e Astirit sa herë që shkonte Basha për miting.

Kujtojmë se prej muajsh banorët e Astirit janë në protestë kundër projektit për zgjerimin e Unazës së Madhe që prek banesat e tyre. Krah banorëve të Astirit ka ardhur Partia Demokratike, ku nuk ka munguar edhe mbështetja e kreut të PD Lulzim Basha, ndërsa për disa javë me radhë ish-deputeti Klevis Balliu ka qenë i pranishëm me ta.

Pjesë nga debati mes dy drejtuesve të protestës së Astirit dhe deputetit Alimadhi:

Herën tjetër do ta mbushim me pula jo me mish te pjekur”, dëgjohet teksa thotë një nga personat e ulur në tryezë.

Një gjë të kërkoj, vetëm në emër të popullit mos flisni, i o plehra, jeni plehra, plehra", i thotë një tjetër. Më pas, personi i cili është treguar më këmbëngulës për ta larguar nga kafeneja, dëgjohet teksa i thotë: "Kush merret me Gramoz Ruçi eshte plehrë, plehrë”

Adriatik Alimadhi

 


B.K./d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • O tej: 11/07/2019 16:12

  Gramozit ti rr... me brisk temprehte

  Përgjigju
 • CaBone: 11/07/2019 14:22

  Rregulli No1 ne bisnes eshte; Klienti ka te drejt gjithmon. Tani te isha un pronar kta pijanec sfo kishin dhemb me pi uj e jo me me henger mish. Atyre i fliste rakia se vet ishin ne hen hahahaha. Sa posht kemi ren si popull. Kshu eshte kur njerzit po gajn njeri tjetrin per interes. Se shoqeri ska e ska me. Un qe flas po flas vetem nga pervojat e mia personale. Ka ardh dita qe burrit me mustaqet me te mdhaja (qe mendosn se i ka te tilla se ne te vertet te rruan bilen) ja heq br*ket per 1-2000€. Magjinoni pak tani se ku kemi arritur si njerzim. Nuk them 100% por aty afer. Njerzimi ska vdekur akoma por pjesa me e madhe eshte shkërdhy komplet.

  Përgjigju
 • Pipo: 11/07/2019 10:54

  Te jet kush te doje dhe si te doje, ai eshte klient dhe klienti eshte mbret, ai nuk do i prishte pune njeriu aty,pronari ka fajet e tij kur nuk nderhyn ne kto situata.BIZNES I DESHTUAR,, ndersa per kta palço bura me mustaqe, kta jan pjanecer ordiner qe tregojn veten. Llumi me pak fjale.Te mjeret ne o SHQIPERI

  Përgjigju
 • www.youngtribune.com: 11/07/2019 10:31

  E pra o shoke ne jemi keto njerez qe hajne e pime per qejf e gjithashtu merremi me politike . Perzeme ke te doje qejfi nga lokali sepse ne jemi kafshe akoma.

  Përgjigju
  • Rudi: 11/07/2019 16:34

   Jam shume dakort.Keto jane disa shenja si ne Greqi me Agimin e Arte.Ajo parti nuk lejonte emigrantet,homoseksualet edhe disa kategori njerezit edhe ne ambjente publike por edhe ne disa lagje.