Deputetja Açka kërkon dorëheqjen e Ramës: Largohu nëse nuk do të shkosh në Bruksel! Fundja ti ke Surrelin

Deputetja Açka kërkon dorëheqjen e Ramës: Largohu nëse nuk do të shkosh në Bruksel! Fundja ti ke Surrelin

1655886474_maxresdefault.jpg

Deputetja e PD, Flutura Açka ka reaguar ndaj kryeministrit Edi Rama për pjesëmarrjen në samitin e ardhshëm të BE-së duke thënë " Ç’e do Brukselin kur ke Surrelin". Ndër të tjera i kërkon dorëheqjen në rast se nuk shkon në Bruksel. Sipas saj, lidhja e Shqipërisë me Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave është pretekst i Europës që po e përdor kundër regjimit të korruptuar.

"Çetat e Ballkanit tuj tregu munxët Europës! Ç’e do Brukselin kur ke Surrelin! Zoti Kryeministër! Kush je ti që i jep të drejtë vetes të mos paraqitesh në Samitin e ardhshëm të Bashkimit Europian në data 23-24 në Bruksel, kushtuar veçanërisht Ballkanit Perëndimor? Ti je veç një ofiqar i lartë i shqiptarëve, që je aty me vota të vjedhura, të blera, të grabitura, gjë e njohur botërisht tashmë. Kë shqiptar pyetje në duhet të shkosh në Bruksel, apo jo?

Ti the se u këshillove për këtë vendim me Maqedoninë e Veriut dhe me Serbinë, dhe shpotite se nuk ia vlekërka të shkosh në Bruksel. Me Vuçiçin? Prostitutën gjatovine të Rusisë? Me Vuçiçin ti vendos në duhet të paraqitemi ne shqiptarët në Europë?  Ti e di më mirë se secili prej nesh, se Shqipëria e lidhur me Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian, është vetëm një preteks që Europa përdor kundër regjimit tënd të korruptuar skajshëm.

Nuk është fare e vështirë për Europën ta ndajë Shqipërinë nga Maqedonia e Veriut për të nisur negociatat, por nuk e bën, sepse e di që ti do ta përdorësh vetëm për propagandë dhe jo për të përmirësuar jetën e atyre mijëra të varfërve që prodhon përditë magjeja e politikës tënde neofashiste, piruetat e narkoshtetit tēnd dhe hargalisja mbi terrene të brishta gjeopolitike ku ecim në të gjithë bashkë si shqiptarë. Nëse nuk do të shkosh në Bruksel - fundja ç’e do ti Brukselin kur ke Surrelin! - jep dorëheqjen! Kështu bëjnë shtetarët europianë kur dalin mbi dëshirat e popujve të tyre", shkruan Açka.


Lajmi kryesor:

Pas lajmeve pozitive nga Sofja, Rama konfirmon pjesëmarrjen në samitin e BE: Do të jemi aty, edhe pse shumë herët për të qenë optimist


A.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ndarja e re territoriale, sipas jush duhet të ketë më shumë apo më pak se 61 bashki?×

Lajmi i fundit

John

Finlanda dhe Suedia drejt NATO, PS kërkon në Kuvend procedurë të përshpejtuar të ratifikimit të Protokolleve të anëtarësimit