Detaje nga sulmi me thika ku mbetën të plagosur babë e bir, banorët: I gjetëm në trotuar, djali kishte 10 plagë në trup

Detaje nga sulmi me thika ku mbetën të plagosur babë e bir, banorët: I gjetëm në trotuar, djali kishte 10 plagë në trup

Pamje nga vendngjarja

1670187362_vlore.JPG

Banorët e zonës ku u sulmuan babë e bir në Vlorë, kanë dëshmuar se Xhevdet dhe Albion Braushi pasi ishin sulmuar me thika nga disa persona, kishin tentuar të ecnin në këmbë por nuk ia kishin dalë dot. Ata janë gjetur të shtrirë në trotuar, ndërsa banorët kanë deklaruar se në momentin që i kishin parë babë e bir të shtrirë menduan se ishin sulmuar nga qentë por pasi ishin afruar kishin parë se kishin plagë të shkaktuara nga goditjet me thikë.

Kanë qenë banorët ata të cilët kanë bërë transportin e tyre për në spitalin rajonal të Vlorës.


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Dhëndri sulmon me thikë vjehrrin dhe kunatin, babë e bir dërgohen në spital! Djali në gjendje kritike për jetën, dëshmitarët: Kishte 10 plagë në trup


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Rritet numri i viktimave nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë! 6256 persona të vdekur

Rritet numri i viktimave nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë! 6256 persona të vdekur