Dhanë 330 mijë lekë për të fituar 800 mijë, zbulohet fondi limit i tenderit që çoi në pranga sekretaren e përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë

 

Zbulohet sa ishte fondi limit i tenderit që kompania synonte të fitonte duke dhënë rryshfet shumën prej 330 mijë lekëve sekretares së përgjithshme të ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro.

Lot.1 “Supervizim për rikonstruksionin e disa QSH- ve në qarqet Tiranë dhe Durrës” ishte me fond limit 805,872.23 (tetëqind e pesë mijë e tetëqind e shtatëdhjetë e dy.23) lekë pa TVSH, mëson Report TV. 

Me urdhër të SPAK u arrestuan dje Sekretarja e Përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro dhe specialisten e Agjencisë së Ofrimit të Shërbimeve Publike të Integruara, Laura Shetën.

(Kliko këtu për të parë dokumentin e plotë)


Lajmi kryesor:

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, kërkoi 330 mijë lekë rryshfet për të dhënë një tender 800 mijë! Zbulohet kompania fituese


S.G/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Hetuesit e OKB-së gjejnë prova në rritje për krime lufte të forcave ruse në Ukrainë

Hetuesit e OKB-së gjejnë prova në rritje për krime lufte të forcave ruse në Ukrainë