Distria Krasniqi merr medaljen e artë në Lojërat Olimpike, Rita Ora: Krenare, Kosova lë gjurmë në ‘Tokio 2020’

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora e emocionuar për fitoren e Kosovës në Lojërat Olimpike publikon foton e Distria Krasniqit dhe shprehet tepër krenare.

“Kosova lë gjurmë në “Tokio 2020”, shkruan ajo përmes një Instastory.

 “Nuk mund të isha më krenare”, shkruan ajo në një postim të mëvonshëm.


Lajmi kryesor:

Lojrat Olimpike/ Krasniqi mposht në shtëpi japonezen, medalje e artë për Kosovën në xhudo! Sportisja: E lumtur për familjen dhe vendin


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Dita e shtatë e bllokadës, dy avionë nga Serbia fluturojnë në afërsi të kufirit