Dita Botërore e Mjedisit, nis pastrimi i bregdetit në Vlorë! Nxënësit pastrojnë vijën liqenore të Fierzës! Rama: Gati për të pritur turistët

Në pritje të fluksit të turistëve, Task forca e prefekturës Vlorë, nisi aksionin për pastrimin e bregdetit.

Me qese në duar, nxënësit e shkollave të qytetit filluan mbledhjen e mbeturinave, ndërsa ndërmarrja e shërbimeve publike doli në terren me mjete për pastrim e plugim.

E shoqëruar nga kryebashkiaku Ermal Dredha, ministrja e Mjedisit Mirela Kumbaro, përveç pastrimit, premtoi më tepër siguri në plazhe.

Në Kukës, dita ndërkombëtare e mbrojtjes së mjedisit i gjeti nxënësit e shkollave, duke pastruar vijën liqenore të Fierzës.

Përt pastrimin e vendit reagoi edhe kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se Pylli i Sodës, Pylli i Semanit, Shiroka, Plazhi i Talës, Kalaja e Beratit, zonat e plazhit, qytetet e rrugët kryesore, janë më të pastra dhe gati për të pritur turistët.

“Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Mjedisit, të gjitha Drejtoritë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor, u angazhuan në zbatim të Planit Kombëtar të Pastrimit”, shkruan Rama.

A.M./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Shikoni arsenalin e armëve që gjeti policia e Kosovës nga grupi terrorist në Banjskë

FOTO/ Shikoni arsenalin e armëve që gjeti policia e Kosovës nga grupi terrorist në Banjskë