Dje sulmoi çobanin, ariu zbret në Kalimash te trau i pagesës së Rrugës së Kombit (VIDEO)

Dje në Kukës u sulmua një çoban nga një ari në vendin e quajtur Sasat në bjeshkët e Gjalicës, ndërkohë që në redaksinë e Shqiptarja.com banorët e zonës së verilindjes kanë sjellë një video të një ariu që lëviz lirshëm pranë traut ku paguhet taksa e Rrugës së Kombit në Kalimash.

Ariu është filmuar disa ditë më parë shumë pranë pikës së pagesës së tarifës nga një qytetar. Banorët e verilindjes së vendit janë në telashe nga arinjtë, që ka zbritur qetësisht në zonat e banuara.  Ndërkohë që Ekrem Onuzi 45-vjeç që u sulmua dje nga ariu ndodhet jashtë rrezikut në spitalin e Traumës në Tiranë.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento

Komente

 • Ariu: 21/10/2019 12:00

  Direkt mëndjen për ta vrarë.. Yyyyt racë barbarësh..

  Përgjigju
  • @cobani: 21/10/2019 20:48

   O Coban po ariu sulmon ju se i keni pataksur me armë, ariu është kafshë shumë inteligjente mban mënd dhe pas një viti atë që I ka bërë keq.. Po me kë flas dhe unë ti mëndje sa për Coban ke, dhe kujdes se herë tjetër mund të të përdhunojnë ariu me mendjen që ke.

  • Cobani: 21/10/2019 14:27

   Sikur te kapte ty ariu te kishte ngren pastaj do shkruje ketu ti..

 • Qytetari: 21/10/2019 10:16

  Vendi yne,nuk besoj te kete me shume se 80-100 arinj....Edhe keto jane pjese e Faunes tone,tashme shume te varfer.....Medoemos uhen ruajtur...edhe ky qe tani vjen rrotull (shembuj te tille jane shume te paket),duhet neutralizuar,jo vrare dhe te sillet ne Kopshtin Zoologjik. Qytetari

  Përgjigju
  • Trajleri: 21/10/2019 11:46

   Qytetar qenke!

  • Kafsha: 21/10/2019 11:04

   E fillove mirë komentin por pastaj perfundove tek kopshti zoologjik.. Përse nuk mendon qe te ruajme e te mos shkterrojme habitatin e tij por ta mbyllim në kafaz te kopshtit? Futu ti me mire në kafaz dhe argëto turistët!

 • Kafsha: 21/10/2019 10:06

  1) Gjeja më e thjeshte eshte të vrasesh ariun pasi më perpara ti kesh uzurpuar habitatin e tij. Palço funderrina! 2) Gjeja më e veshtirë të ruash ekujlibrat Natyrë-Individ-Shoqëri. Tek kjo e dyta gjenden Njerëzit e vërtetë! Pra sa janë njerëzit e vërtetë dhe sa janë palaçot në këtë vend?

  Përgjigju
  • Rrilak: 21/10/2019 23:23

   "Kafsha", çfare eshte "uzurpuar", dhe "habitatin"...flm

 • tori: 21/10/2019 09:37

  tashma edhe arinjt kan pune me kuksianet.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E gjithë Delvina në zi për vdekjen e të miturit, Rama anulon vizitën