Dogji shkurre por flaka doli jashtë kontrollit, nis hetimi për 58-vjeçarin në Durrës

Foto ilustruese

DURRËS- Një nga problematikat me të cilat jemi përballur këtë verë, duke lënë pas sipërfaqe të mëdha toke të djegura është zjarrvënia.

Në kuadër të përpjekjeve për identifikimin dhe vënien në pranga të autorëve të zjarrvënieve, kanë nisur hetimet ndaj një personi.

Sh. Sh., 58 vjeç, banues në fshatin Goxhas, Shijak, pasi ka djegur nga pakujdesia, një sipërfaqe toke me shkurre dhe si pasojë e përhapjes së flakëve është djegur një sipërfaqe me ullinj në pronësi të një personi tjetër.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Thellohet hendeku në BE për rritjen e çmimit të energjisë, mblidhen ministrat