Doktori i falsifikoi certifikatën, hapen hetime të reja për vdekjen e Astorit

Më 4 mars të 2018 kapiteni i Fiorentinës Davide Astori ndrroi jetë për shkak të një sulmi në zemër, por edhe sot e kësaj ditë po punohet për të zbuluar fajtorin që e çoi futbollistin deri në këtë pikë.

Nuk është diçka e rë që autoritet kanë vënë nën akuzë doktorin e klubit të Fiorentinës, por së fundmi mendiat në Itali shkruajnë se rezulton një dokument i falsifikuar nga Xorxho Galanti për testet fizike të futbollistit.

Me arsyen që Astori të vijonte të luante ai nuk i kishte shënuar disa probleme në zemër që kishte shfaqur 31-vjeçari. Mjeku thuhet se i ka shmangur testet fizike dhe psikologjike të futbollistit për të mos evidentuar problemet.

Pra, kjo certifikatë false e dhënë nga mjeku në një farë mënyre është “fajtorja”, për vdekjen e Astorit. Mjeku madje është munduar të fsheh gjurmët dhe tashmë do të hetohet për shpërdorim detyre, falsifikim dhe neglizhencë, shkaqe që kanë çuar në vdekjen e Astorit.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasje, atentate, plagosje! A ju duket shqetësuese situata kriminale në vend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi i Regis Tunajt/ Vrasësit me pagesë dalin para togave të zeza, blindohet gjykata e Elbasanit (VIDEO)