Dokumenti/ Si e ndihmonte FSHF Klubin Tirana t'i shmangej detyrimeve tatimore! 108 mln lekë borxh Drejtorisë së Tatimeve

1599650289_ArmandDukazgjidhetPresidentiFSHFperheretepeste1.jpg

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit është kallëzuar në Prokurori nga Drejtoria e Krimit Ekonomik në Policinë e Tiranës.

Report Tv ka zbuluar se një ndër shkeljet e gjetura nga krimi ekonomik është edhe fakfi se Federata Shqiptare e Futbollit i transferonte vlerat monetare klubit të Tiranës individëve edhe pse ishte në dijeni të një borxhi që Tirana i kishte Tatimeve. Klubi i Futbollit Tiranë i kishte mbi 108 milionë lekë borxhe Drejtorisë Rajonale të Tatimeve Tiranë. Klubi i kishte llogaritë e bllokuara. Por FSHF shmangte rrugën zyrtare të kalimit të parave duke përdorur llogari të individëve, dhe në këtë mënyrë bëhej e pamundur edhe marrja e parave që Tirana i kishte tatimeve.

 

 

Dokumenti që tregon borxhin që Klubi Tirana i ka Drejtorisë së Tatimeve në Tiranë


Lajmi kryesor:

Paditet në Prokurori kreu i FSHF Duka! Akuza e Drejtorisë së Krimit Ekonomik në Policinë e Tiranës: Abuzime me fondet, vjedhje dhe shpërdorim detyre


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

27 raste të reja dhe asnjë humbje jete nga COVID-19 në 24 orët e fundit