Drejtoresha e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor pozitive me COVID-19

Mirela Cami Drejtoresha e Operatorit të Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor ka rezultuar pozitive me COVID-19. Ajo është vetëizoluar dhe po punon nga shtëpia, bëri të ditur doktoreshë Silva Bino.

"Drejtoresha e Operatorit është me COVID-19. Nuk ka asgjë, COVID-19 është një sëmundje infektive të gjithë mund të kemi kontakte mund t ë infektohemi. E rëndësishme është të vetëizolohemi. Ajo gjendet duke punuar nga shtëpia dhe është e vetizoluar", tha Bino. 


Lajmi kryesor:

10 viktima me COVID-19 në Shqipëri, 197 të infektuar (11 raste të reja sot) 4 në gjendje të rëndë! 33 të shëruar /Video


G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Vranësirat prezente në gjithë territorin, shi në zonët malore! Si do jetë moti për sot