‘Droni edukues’ kap shoferët problematikë në Tiranë që nuk presin në radhë në semafor (VIDEO)

Policia rrugore ka gjobitur shoferët të cilët nuk respektojnë rregullat e pozicionit të mjeteve në korsinë e duhur sipas drejtimit të lëvizjes.

Evidentimi i tyre është bërë nga monitorimi me “Dronin edukues” ku evidentohen drejtuesit e mjeteve që nuk respektojnë këto rregulla.

Ndryshimi i drejtimit apo i korsisë duhet të kryhet në përputhje me parashikimet e nenit 152 të Kodit Rrugor, përndryshe shoferët gjobiten me nga 1000-3000 lekë, ndërsa në rast përsëritje masat ashpërsohen.

M.Q./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • edi: 08/07/2022 10:28

  ktu se kan fajin showered por ata qe kan bere rrugen. fakti qe behet ginger aty e tregon qarte qe gabimi eshte inxhibierik (sigutisht qe I jep dore dhe ligjzbatuesve ti shembin njerezit me gjoba kot)

  Përgjigju
 • Riku: 07/07/2022 23:00

  Wow mu kujtuan ata filmat bazuar ne ngjarje te verteta ku gazetari humb jeten se si padashje bie nga ballkoni ose i del makina jashte kontrollit pikerisht ne nje kthese ku ka humnere... nuk e di pse gjithmone e kam menduar qe ky do personte ndonje tip infarkti

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje