Durrës/ Muzikë të lartë në lokal, biznesmeni e pëson nga policia pas telefonatës së qytetarëve

Një biznesmen është vënë nën hetim për shkak se akuzohet për prishje të qetësisë publike.

I proceduari penalisht është, E.H.,32 vjeç,banues në Durrës. Kanë qenë qytetarër që kanë denoncuar shqetësimin që lokali i E.H bënte për shkak të muzikës së lartë në lagjen nr.1 në Durrës.

Pas telefonatës së marrë nga qytetarët për këtë denoncim policia ka konstatuar se në të vërtetë lokali në pronësi të 32-vjeçarit operonte me muzikë shumë të lartë.

  • Sondazhi i ditës:

    Me lista të hapura dhe pa koalicione, a është kjo mënyra që doni të votoni?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Listat e hapura, Rama: Presidenca seli e opozitës, Meta do i nënshtrohet Kuvendit