‘Dyshohej për...’, Policia e Kosovës bastis shtëpitë dhe lokalet e Vali Corleones

‘Dyshohej për...’, Policia e Kosovës bastis shtëpitë dhe lokalet e Vali Corleones

Vali Corleone

Personazhi i njohur i medias rozë për karizmin e tij dhe për deklaratat e shumëpërfolura, Vali Corleone ka rënë pre e një bastisjeje nga policia e Kosovës.

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka realizuar një operacion policor nën dyshimin e kryerjes së veprës penale “Pastrim i parave”. I dyshuar në këtë rast është Vali Corleone, sipas Koha.net.

“Hetuesit policorë nga Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, më saktësisht nga Sektori për Hetime Financiare, sot më 24.11.2022 në Gjilan kanë zhvilluar operacionin e kontrollit të shtëpisë dhe lokaleve përcjellëse të të dyshuarit, mashkull kosovar, me qëllim të sigurimit të dëshmive materiale në lidhje me veprën penale ‘pastrimi i parave’ të cilën i dyshuari dyshohet ta ketë kryer gjatë periudhës kohore - tetor 2022”, thuhet në njoftimin e Kosovës.

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Situatë e tensionuar në veri të Kosovës, a duhet të tërhiqet qeveria Kurti?×

Lajmi i fundit

'Mesazhi' i Yuri Kim me vizitën në Tropojë

'Mesazhi' i Yuri Kim me vizitën në Tropojë