POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

E akuzuan se vrau studenten greke, goditet dhe rrihet barbarisht i burgosuri shqiptar në Greqi/VD

Një i ri shqiptar, 19 vjeç është rrahur së fundi barbarisht në burgjet greke . Sipas mediave greke mësohet se 19 vjeçari është Aleksandër Luka dhe  dyshohet se bashkë me një 21 vjeçar grek kanë marrë pjesë  në vrasjen e studente greke Eleni Topaloudi më 28 nëntor në Rodos, të Greqisë. Sipas mediave greke mësohet se ngjarja ka ndodhur në burgun e Avlonas, ku disa të burgosur grekë kanë hyrë në qelinë e të riut shqiptar dhe kanë dhunuar  barbarisht shqiptarin Aleksandër Luka.

Këto janë pamjet të cilat mediat greke i kanë publikuar së fundmi.  Në pamje shikohet sesi rrihet barbarisht në një burg grek 19-vjecari shqiptar, i cili dyshohet se bashkë me një grek vranë studenten greke Eleni Topaloudi më 28 nëntor  në Rodos.

Edhe pse ai bërtet që nuk e bëri ai krimin, ata vazhdojnë ta dhunonjë duke e goditur . Ndërkohë që bëhet e ditur se pas dhunës së ushtruar, 19 vjeçari është dërguar në spital për të marë ndihmë mjekësore.

b.xh./b.ha.
Komento

Komente

 • Kela: 12/12/2018 06:39

  Ai djale vertete ka gabuar por me dhemb shpirti per prinderit e tij qe vuajne dy here duke pare keto pamje .Ate qe te ben femija nuk ta ben as perendia ....Megjithate keqardhje ndiejme kur shohim gjera te tilla sepse ka shume greke qe kane vrare femra greke apo perdhunuar ato, por nuk kemi pare qe tu behet kjo qe i kane bere ketij djali .

  Përgjigju
 • loran shehu: 11/12/2018 21:43

  shum mir ja kan ber kti zgjepsi shum mir dhe per mendimin tim pak i kan ber kjo pun ska per racizem sepse pjes e grupit qe e dhunuan kishte e shqiptar dhe rom po ai k....romit do i ket dhemb me shum

  Përgjigju
 • Dine: 11/12/2018 21:41

  Mire ja bejne legenit! Mori nje jete te pafajshme bashke me ate tjetrin! Per keta mostra nuk duhet te kete meshire cfardo kombesie pacin! Ai eshte nje kriminel manjak i felliqur bashke me ate tjetrin, plehra!

  Përgjigju
 • Tildi: 11/12/2018 21:39

  U dhunua u perdhunua dhe kan per ta vrar dhe do thoj qe vrau veten.me shim me gjen me hakmarie racists greke jo se dua te mbroj shqiptarin po jam nen dhe kam dhe vajz dhe djal vet.vajza ishte e dashuri e shqiptarit keshtu qe nuk quhet perdhunim.vajzen me dhun nuk e mori te pakten si e tregoj TV.si ka munci greku ne izolim dhe shqiptari me deren e qelis kapur?ku ishin policat?ku I gjeten thikat telefonat te burgosurit?kush I beri te gjitha keto veprime?GARDIANET.greku baban e ka bos me lek te papar ka per tia hedh [email protected]@@a prap se ne te vertet AI e ka vrar vajzen.po te degjoni ca jete ka pas greku do e kupton qart.ne moshen 10 vjec e perjashtuar nga shkolla private se ishte I dhunshem.ka shtyp nje sportis te xhudos e ka len sakat pi nuk u denua se Ben pun parat e babait 2 te dashurat e tij qe dolenz ne TV dhe folen per te than se gjithmon ka qen I dhunshem kur bente mardhenie me nje femer perndryshe nuk mundesh.e nuk do dhe shum te kuptosh kush e ka ber vrasien.nuk them te denohet dhe shqiptari normale po per gabimet qeci ka ber aq sa ka ber as me pak e as me shum.dhe jo greku qe beri vrasien te Dali i lar.ai ka vajt ne burg qe e shlyen me shpejt denimin se gjasme punon dhe ne izolim miku per 5me 6 vjet miku jasht prap te perdhunoj e te vrasi ndonje tjeter femer.me vjen shum keq qe ndodhin keshtu keto gjera

  Përgjigju
  • Kela: 12/12/2018 06:42

   Ke shume te drejte i ziu djale thuaj

 • Kristaqi: 11/12/2018 17:27

  Mire do ishte tjua perdhunonte dhe vriste dikush motren a kusheriren juve patriotave fallco e pastaj do shihnim sa keq so ju vinte.Ky peson fatin e njejte te te gjithe pedofilave,perdhunusve.Asnje ndryshim ska me vendet e tjera te botes gjithmone keshtu eshte pagesa kur hyjne ne burgje.Ky ka fat qe eshte ende gjalle.Ai shoku grek vetem ceshtje kohe eshte se njesoj e ka dhe ai pasojen.

  Përgjigju
  • gerald: 11/12/2018 17:54

   Sa K** qe qenke o Kristaq, po motra ose kusherira e ketij cfaj kane? shpellar

 • Ilir: 11/12/2018 17:06

  KU ESHTE AMBASADA SHQIPETARE E CILA DUHET TE MBROJ QYTETWRET E SAJ PERTEJ VEPRAVE PENALE TE CILAT DENOHEN ME GJYQSI?????

  Përgjigju
 • edmond(koder rreshen): 11/12/2018 16:25

  Fjales dhunim i keni hequr tre germat e para -Per-dhunim,dhe jo me pak se nga 7 te burgosur nen kercenimin e thikave ! Kjo ishte deklarata e gjate,ne nje kanal televiziv,nga nje i burgosur,i cili e pranonte se ishte pjes e grupit te perdhunimit.

  Përgjigju
 • Mjaft diskriminimit: 11/12/2018 15:34

  Po greku bq qe e vrau, ku eshte? Racizmi, radikalizmi dhe terrorizmi grek eshte ne cdo qelize te shoqerise greke. Te dergohet ne PE. Sa per ben10, na hengsh janullen, majmun. S’ka grek, s’ka patur greke dhe kurre s’do te kete grek. Vrimarake!

  Përgjigju
 • Ai eshte shqiptar: 11/12/2018 15:26

  Shteti shqiptar duhet te nderhyje per djalin 19 vjecar nga shqiperia qe akuzohet per vrasje te studentes.ate do e vrasin ne burg vetem per arsye qe eshte shqiptar.une nuk besoj qe goditjen e vdekjes se studentes e ka dhene shqiptari.greket jane kaq mashtrues te medhenj.greku mund te paguaj dhe te dale i pafajshem edhe pse vrasjen e ka bere ai.shqiptarin do e vrasin ne burg vetem pse eshte shqiptar.si eshte e mundur celulare ne qeli?si eshte e mundur te kene thika te burgosurit?si eshte e mundur qe asnje roje nuk u gjend aty?shikoni pra qe te gjitha behen me qellim.shteti shqiptar duhet ta mare ne mbrojtje deri sa te dale vendimi i denimit.

  Përgjigju
 • Ben10: 11/12/2018 14:56

  Ai eshte inlindur ne Greqi, qe praktikisht e ben grek. Ngadale kur thoni eshte shqiptar. Mbase prinderit po, po jo ai. Ndaj nuk ka vend per keqardhje. As per koment nacionalist

  Përgjigju
  • Alban: 12/12/2018 18:09

   Me vend ky komenti

 • Fredi: 11/12/2018 14:54

  Po kta mutër që e godasin e mbajnë veten e tyre per ëngjëj? Përse janë në burg? Yyyyyt rracë bajgë!

  Përgjigju
 • Toni: 11/12/2018 13:06

  Mir ja bejn se deri die nuk e quante veten shqiptar, tani qe e rrajne do te futet nga grupet shqiptare, kshu qajn keta pusha shqiptar qe e quajne veten grek

  Përgjigju
 • Tirana: 11/12/2018 12:07

  Kjo ashte vlera si kena si popull.

  Përgjigju
  • Alban: 12/12/2018 18:17

   Ti nuk perfaqeson popullin shqiptar,zoti budalla.Vlerat jan vlera qe cdo njeri i nderton ne baze te edukates familjare,ne baze te kultures se tij,mos cito popullin shqiptar,se nuk gje borxh qe te mbaj mbi supe gjithe jeten nje budallallek qe ben nje i semure mendor si puna e atij kafshes.prandaj kujdes me citime.

 • adi: 11/12/2018 12:04

  Ai e meriton po juve legena e boni se ai eshte shqiptar rracista legena po ate tjetrin pse se beni ashtu ai ka qene kryesori...

  Përgjigju
  • Driti: 12/12/2018 09:24

   Me vjen keq per meyren se si etratojne me rracizmin e zgjebosur gabimi eshte gabim dhe per kete le te paguaj por ilutem cunave shqiptar qe jane neburgje te ngren vidio duke e qire ate pushtin tjeter