E drejta televizive e Superiores, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv 'i binden' Dukës, shtyjnë vendimin për shpalljen e fituesit

E drejta televizive e Superiores, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv 'i binden' Dukës, shtyjnë vendimin për shpalljen e fituesit

Mbledhja e Komitetit Ekzekutiv

TIRANË- Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka ende një vendim për shitje e të drejtës televizive të Kategorisë Superiore. Një vendim i tillë është i mbuluar me dyshime kjo pasi mendohet se Duka po favorizon kompaninë mediatike ku ai është aksioner.

Kjo në një kohë kur oferta e saj është gati 2-fish më e vogël se ajo e një kompanie tjetër mediatike.Ndonëse u tha se do të kishte një vendim, Komiteti Ekzekutiv thotë se ende ka ndarë detyrat për finalizimin e procesit.

“Komiteti Ekzekutiv u informua nga komisioni i ekspertëve në lidhje me procesin e shitjes së të drejtës televizive të kampionatit Abissnet Superiore, Kupës së Shqipërisë, Superkupës së Shqipërisë dhe Kategorisë së Parë për territorin e Republikës së Shqipërisë dhe Kosovës. Pas informacionit të detajuar që u përcoll nga Komisioni, KE i ngarkoi detyra për hapat e mëtejshëm që duhet të ndiqen për finalizimin e procesit”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë në mbledhjen e sotme u miratuan edhe fonde shtesë për stadiumet e Partizanit dhe Kukësit, si edhe një fond i Posaçëm për ekipet e Kategorisë së Parë për të aktivizuar futbollistë të rinj.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • dion: 04/08/2022 16:44

    Sigurisht qe ligjin e ben Duka i droges...

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Patentat shqiptare do të njihen edhe në Arabinë Saudite! Pas 30 ditësh hyn në fuqi marrëveshja

Patentat shqiptare do të njihen edhe në Arabinë Saudite! Pas 30 ditësh hyn në fuqi marrëveshja