E infektuara në Berat theu vetëizolimin dhe doli jashtë, gjobitet me 700 mijë lekë (VIDEO)

Një shtetase në Berat është gjobitur me 700 mijë lekë pasi theu rregullat e vetëkarantinimit. Ajo ishte e infektuar me COVID -19 dhe ndodhej e vetizoluar në banesën e saj.

Por gjatë kontrollit të policisë rezultoi se 37-vjeçarja E.Z nuk ndodhej në karantinë por kishte dalë jashtë duke u kthyer në një burim infeksioni për të tjetër.

Në zbatim të Aktit Normativ policia e Beratit ka vendosur masë administrative 700.000 lekë për 37 vjeçaren.

I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

  • Ilir: 31/07/2020 10:59

    Ne burg futeni po doli prape.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Dy fjalë për injorantët që e shohin Ramën si 'perandor'