E mrekullueshme/ Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Paris, feston me 'shqiponjë'

E mrekullueshme/ Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Paris, feston me 'shqiponjë'

Distria Krasniqi dhe festa me 'shqiponjë'

Shqiptarja e Kosovës, Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Paris. Sportistja ka shkëlqyer në Europë, teksa në finale ka mposhtur hungarezen Reka Pupp.

Për Krasniqin kjo është medalja e katërt e artë në karrierë gjatë një Grand Slami të përmasave të tilla. Xhudistja shqiptare në vitin 2020 u shpall kampione pikërisht në Paris për herë të parë, teksa një vit më pas fitoi në Hungari. Në qershorin e vitit të shkuar, Krasniqi do triumfonte sërish në Grand Slamin e Tbilisit në Gjeorgji, teksa këtë vit në Paris merr medaljen e katërt të artë në sportin e xhudos.

Pas triumfit kundër hungarezes, Krasniqi ka festuar duke bërë simbolin e "shqiponjës", teksa flamuri i Kosovës u ngrit mbi atë hungarez, izraelit dhe francez.

Flamuri i Kosovës

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Or tej: 05/02/2023 00:32

    Neser tek kryeministri per dekorate or teeeejjjjj

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)