E ofendoi për kombësinë, shikoni si Grezda dodet me grushtë në kokë futbollistin kroat (VIDEO)

Mediat kroate kanë publikuar videon e sherrit mes Eros Grzedës dhe Antonio Colak pas ndeshjes Rijeka-Osijek, të vlefshme për kupën e Kroacisë ku skuadra e shqiptarit u eliminua në gjysmëfinale.

Siç duket edhe në video, në parkimin e stadiumit, Grezda i është afruar sulmuesit kroat dhe e ka goditur me grusht në kokë.

Më herët sulmuesi i kombëtares shqiptare me anë të një reagimi në faqen e klubit të Osijek sqaroi se përse e kishte bërë këtë veprim. Sipas Grezdës Colak e kishte ofenduar gjatë ndeshjes personalisht dhe e kishte fyer për kombësinë, diçka sipas të cilit ishte e patolerueshme.

Në rast se gjykohet fajtor Grezda rrezikon të dënohet deri në 6 muaj pezullim nga federata kroate.

Ne.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?

Komento

Komente

 • Self controll: 01/06/2020 18:44

  Grezda duket djal sh i mire...,por nuk duhet te bjere "viktime" e provokimeve ...,sepse nga E Drejta kalon ne Gabim

  Përgjigju
 • Vloree: 01/06/2020 17:46

  Mire ja ke ber legenite.... pse se rrave mire mos te provokoi na nje tjeter....

  Përgjigju
  • Kafsha: 01/06/2020 19:28

   Je dhe vlonjatet injorante mendjen te dhuna dhe te e keqja kafsherore njerez shpellash. Po pse more vetem te rrahurit eshte zgjidhje?×

Lajmi i fundit

John

'I dhanë 140 plumba', Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes: Ja dy mënyrat që të shpëtosh