E rrahën brutalisht dhe e grabitën pasi i prenë rrugën me makinë, shqiptari kallëzon rastin në policinë greke: Flisnin shqip dhe greqisht

Foto ilustruese

Një emigrant shqiptar në Athinë të Greqisë është sulmuar brutalisht nga një grup personash me origjinë shqiptare dhe greke, të cilët më pas edhe e kanë grabitur.

Shqiptari, viktima e kësaj ngjarjeje, ka kallëzuar incidentin e rëndë në policinë greke.

30-vjeçari sqaroi se gjithçka ndodhi rreth orët 15:40 ditën e hënë, ku teksa po udhëtonte me motorin e tij, një makinë e tipi “Volkswagen” i preu rrugën.

Nga automjeti i bardhë, sipas shqiptarit doli një burrë trupmadh i zhveshur nga mesi e lart, i cili filloi ta qëllonte duke i kërkuar gjithçka që kishte me vete.

Në të njëjtin moment u shfaq edhe një makinë e dyte, e tipit “Smart” nga e cila dolën edhe dy persona të tjerë.

Shqiptari i kallëzoi policisë se sapo ata 2 mbërritën, e qëlluan në të gjitha pjesët e turpit duke folur në gjuhën shqipe dhe greke.

Autorët ende të paidentifikuar i rrëmbyen 2 varëse floriri, kuletën dhe çelësat e motorit dhe telefonin.

Shqiptari arriti të largohej duke vrapuar nga vendi i ngjarjes dhe menjëherë i është drejtuar policisë, për të kallëzuar ngjarjen.

Policia greke ka nisur hetimet.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përmirësimi i situatës nga COVID-19, a mendoni se duhet të lehtësohen masat kufizuese?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Arrestimi i efektivit të RENEA-s, Policia jep detaje për operacionin: Ishin nën vëzhgim, blinin kokainë dhe e shisnin në zona të ndryshme në Tiranë