E rrallë, në moshën 78-vjeçare merr diplomën e shkollës së mesme

E rrallë, në moshën 78-vjeçare merr diplomën e shkollës së mesme

Ted Sams

Për 60 vjet, Ted Sams ishte penduar që humbi diplomimin e tij të shkollës së mesme.

Tani në moshën 78-vjeçare, Sams më në fund mund ta quajë veten një i diplomuar pasi vendosi kapelën, pelerinën dhe mori diplomën e tij të ditën e premte me klasën e vitit 2022 në shkollën e mesme “San Gabriel” të Kalifornisë Jugore.

Në vitin 1962, Sams u gjend në telashe dhe u pezullua pesë ditë para përfundimit të vitit shkollor. Ai tha se humbi një provim përfundimtar dhe duhej ta kompensonte atë gjatë verës.

“Kur u ktheva, nuk më jepnin diplomën sepse i detyrohesha 4 800 dollarë për një libër, dhe kështu unë thjesht u largova dhe thashë: Harroje atë!”

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

“Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është nga Kosova, ka punuar në Shërbimet Informative Jugosllave”

“Personi që paralajmëroi vrasjen e Dick Martyt, është nga Kosova, ka punuar në Shërbimet Informative Jugosllave”