E trishtë/ Prej një jave në spital me COVID, humb jetën ish-futbollisti i njohur lezhjan

Ish-futbollisti, Nikolin Lorenci

Një tjetër personazh i njohur ka humbur jetën prej COVID-19 në Shqipëri.

Është ndarë nga jeta ish-futbollisti lezhjan Nikolin Lorenci

Në moshën 72-vjeçare, Lorenci ishte prej një jave i shtruar në spital me simptoma të koronavirusit.

Lorenci ka qenë ''Qytetar Nderi " i Lezhës. Ai ka dhënë kontributin e tij për sportin e qytetit si lojtar por edhe si trajner i Besëlidhjes.


Lajmi kryesor:

737 raste të reja me COVID dhe 13 viktima! Ndërron jetë në avion ish- zv.kryeministri Bashkim Kopliku, ishte nisur për kurim në Itali


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nga 1 dhjetori mësimi i kombinuar në klasa dhe online, ju duket vendim i drejtë?×

Lajmi i fundit

John

Me maskë anti-COVID e kapele, del videoja nga djegia e makinës së shefit të paraburgimit në Vlorë...autorët ia mbathin vrapit