Efektivë policie përdorues droge, Report Tv mëson rezultatet e para të testeve! Do të përjashtohen nga uniformat blu! Gati sasia e parë e testeve edhe për shoferët

TIRANË-Testi i drogës për efektivët e policisë urdhëruar nga Drejtori Përgjithshëm, Gledis Nano ka dhënë rezultatet e para. Burime për Report Tv bëjnë me dije se disa efektivë kanë rezultuar konsumator dhe do të përjashtohen nga radhët e policisë.

Javën e ardhshme do të jetë edhe konferenca e prezantimit të rezultateve për testin e drogës tek uniformave blu që ka nisur prej 1 jave pranë komisariateve në vend.

Ndërkohë që Report Tv mëson se Policia e Shtetit ka siguruar edhe sasinë e parë të testeve të drogës për shoferët me sjellje agresive në rrugë. Pas testeve të drogës për vetë efektivët e dyshuar nga 20 dhjetori nis në terren testo drogës për shoferët. Aktualisht testi i drogës kryhet në mënyrë të rastësishme për shoferët të përfshirë në aksidente me pasoja dhe që dalim negativ në testin e alkoolit.

Urdhri i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Gledis Nano më 22 nëntor që efektivëve do u bëhet testit i drogës ka gjetur zbatim thuajse menjëherë. Përzgjedhja e efektivëve për bëjnë e testit të drogës do të bëhet në mënyrë rastësore, ku të përzgjedhurit e parë ishin 50 efektivët e Policisë së Shkodrës dhe asaj të Elbasanit. 

K.T./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • O tej: 05/12/2021 17:04

  Pirdh se lirohesh… mere me leng se thelat mbaruan… policet degraduan…

  Përgjigju
 • Eri: 05/12/2021 16:33

  Dmth Instituti i Policise Shkencore se shpejti do privatizohet dhe jepet me koncension. E gjeti dhe Gledisi nje menyre per te bere nje dore leke.

  Përgjigju
 • FNSH: 05/12/2021 16:19

  Tani i hapët punê vetes se ngelēt pa polic.Aty sdihet ku ta bosh tparin testin????. FNSH,RENEA,SHQIPONJA,SKIFTERI,drrejtues ish- drrejtues ???? 20 milion € vetëm tenderin e testeve keni me bo

  Përgjigju
  • Ppsh: 05/12/2021 16:34

   Epo ku do i beje leket ky,ja kjo ka ngelur. Ishalla u mban perendia mendjen dhe nuk japin me koncension policine shkencore....

 • Besimi: 05/12/2021 14:42

  Skam shume besim, por uroj shume te jete e vertete, Dhe te behet cdo test per gjithe efektivat me probleme qe jane jo pak, Por jo vetem min brendshme, por dhe neper ministrite e tjera, Se komplet stafet jane ne ekstaze, femra e meshkuj, Se dine ca bote jane, vetem te droguar i shikon cdo kohe neper zyra Konsumator alkoli e duhani te rregullt .. Dhe neper lokale ne kohen e lire i dine te gjithe ca sjellje bejne Si zyrtar qe jane dhe duhet te sillen ! Shoqeri dhe institucione te marra fund ne nje perqindje shume te larte! Duhet nje kontroll dhe analiza te pastra dhe vaksinat shumica i ka bere fiktive me pagese dhe me mik, duke mos u vaksinuar realisht, Thjeshte kane marre pasaporten e vaksinimit me genjy ! Kjo si do zgjidhet ?!

  Përgjigju
 • Hui: 05/12/2021 13:51

  Kontigjwnti saje qorrit eshte 100% i droguar si vete saja.

  Përgjigju
  • Gerti: 05/12/2021 22:55

   O trap, mendimin tend idiot, mbaje per vete, s'ke pse e ndan me te tjeret.

  • Hui: 05/12/2021 18:36

   Une jam kontigjent e saje qorrit dhe jam i droguar nuk e mohoj. Saja na beri me lek nga droga o turi shulin ta vuri

  • Turi: 05/12/2021 16:14

   Fiks si jedhe ti

 • Polici: 05/12/2021 13:31

  Seriozisht e keni qe thoni disa !!! Jane disa shefa komisariatesh edhe me lart qe konsumojne Pa shkeputje , jane te rregullt te perjavshem Per mos te thene te perditshem, Lere pastaj efektiva te thjesht qe jane dhe perdorues Dhe shites dhe kontigjent, qe kane ndryshuar nje germe Ne emer apo mbiemer dhe jane futur ne polici, Per ti sherbyer dikujt..

  Përgjigju
 • Grupi: 05/12/2021 13:31

  Te reparti i shiponjave duket sikur e kane kriter perdorimin e droges. Atij maskarai qe vrau Klodian Rashen nuk ja beri prokuroria testin e droges sepse mbajti anen e politikes. As ata te droguarit e tjere qe hodhen pistoleten ne vendngjarje nuk u testuan. Keto te tjerat jane show.

  Përgjigju
 • Maman: 05/12/2021 12:19

  Shef qarkullimi me sakte si Rustemi Vlores qe ji vetem ka shitur po dhe perdorus hashashi.Ard Veliu na i beri shef

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qëndrimi i Metës për dhunën në PD më 8 janar mendoni se ishte:×

Lajmi i fundit

John

Tentoi të shtypte me makinën e tij luksoze dy të rinj, shpallet në kërkim 23-vjeçari në Vlorë (VIDEO)