Egnatia me ambicie të mëdha, trajneri Tetova: Bëmë gabime në Kupë, 'luftojmë' në dy fronte

Egnatia me ambicie të mëdha, trajneri Tetova: Bëmë gabime në Kupë, 'luftojmë' në dy fronte

Edlir Tetova, trajneri i Egnatias

Egnatia barazoi sot 1-1 me Skënderbeun në ndeshjen e kthimit të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, teksa kalon më tej pas fitores 0-1 në Korçë. Pas ndeshjes trajneri Edlir Tetova i rrogozhinasve tha për Oversport se ekipi i tij do luftojë në të dyja frontet.

"Ndeshja ishte me dy tablo. Nuk kemi bërë mirë në pjesën e parë. Kjo ishte edhe falë kualitetit që kanë në mesfushë, por pjesën e dytë ndryshuar diçka dhe ndryshuam skemën. Ne bëjmë disa gabime dhe humbëm shumë topa sidomos në mesfushë. Në pjesën e parë pothuajse çdo top ishte i humbur po këtu ndikon edhe lodhja", tha fillimisht Tetova.

Më pas trajneri foli edhe për objektivat e skuadrës që ai drejton si edhe kontigjentin e futbollistëve për një rrotacion të mundshëm.

"Ne do të luftojmë në të dyja frontet. Shpresojmë të shkojmë sa më larg me kupën. Mundësia është. Kontigjenti? Po e kemi kontingjentin, kemi 20 lojtarë në dispozicion. Megjithatë, kërkojmë më shumë impenjim nga lojtarët që ishin sot në pjesën e parë sidomos", tha Edlir Tetova.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Partizani, Tirana dhe Laçi bëjnë detyrën, Kukësi 'shuplakë' Apolonisë! 6 skuadrat e kualifikuara në Kupën e Shqipërisë! Çiftet çerekfinaliste


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Avni Murseni, besimtari lezhjan qe agjëron prej 34 vitesh! Falet në xhami 5 herë në ditë, 64-vjeçari: Besimi na bën të mirë

Avni Murseni, besimtari lezhjan qe agjëron prej 34 vitesh! Falet në xhami 5 herë në ditë, 64-vjeçari: Besimi na bën të mirë