Elbasan/ Stuhi e fortë breshëri në Gjinar, dëmtohen të mbjellat

Stuhi e fortë breshëri ka përfshirë sot Gjinarin, në Elbasan.

Në videot e siguruara nga Report Tv, shihet se madhësia e breshërit nuk është e zakonshme.

Si pasojë e breshërit janë dëmtuar të mbjellat në këtë zonë duke shkaktuar dëme të mëdha.

Jemi në javën e parë të muajit korrik dhe kjo stuhi breshëri nuk është e zakontë, ndërsa në zona të tjera në vend si Dropulli dhe Finiqi janë ‘pushtuar’ nga zjarri.

S.B/I.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti,  SHBA shpëtoi nga Donald Trump

Mero Baze: Donald Trump shpëtoi nga Zoti, SHBA shpëtoi nga Donald Trump