Emergjenca mjedisore në Fier, kryebashkiaku Subashi i përgjigjet Bashës: PD bëri gjithçka për të penguar investimin për impiantin e ri

Kryetari i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi, i është përgjigjur kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për deklaratat e tij në lidhje me emergjencën mjedisore e krijuar në fushën e mbetjeve të qytetit.

Subashi shkruan në Facebook se PD bëri gjithçka në Këshillin Bashkiak për të penguar investimin në impiantin e ri, organizuan protesta pa fundit dhe vazhdimin të shpifin.

"Lulzimi paska reaguar sot për plehrat në Fier!! Po si ka mundësi?! Ku e gjen të drejtën morale?! Lulzimi dhe të "tijët" në Fier që votuan kundër në Këshill Bashkiak për emergjencën mjedisore te fusha ekzistuese 70 vjeçare, që votuan kundër dhe bënë të gjitha përpjekjet për të penguar investimin e qeverisë për impiantin e ri, që organizuan pafund protesta duke helmuar mendjet e njerëzve për ndërtimin e impiantit të ri, duke e shtyrë rreth 2 vjet në kohë përfundimin e tij, që vazhdojnë të shpifin pa fund për gjoja helmimin e ujërave, të ajrit, të tokës nga impianti i ri, sot dalin dhe bëjnë të pafajshmin, apo të paditurin?!

E kanë të kotë! Edhe pak ditë dhe historia e plehrave për Fierin në atë fushë 70 vjeçare do të marrë fund njëherë e përgjithmonë. Ajo fushë do të jetë një kujtim i hidhur për të gjithë, por në radhë të parë do të jetë njolla e turpit për Lulëzimët që donin ta mbanin gjallë me çdo mjet e mënyrë.  Fund plehrave në qytet", ka shkruar Subashi.


Lajmi kryesor:

Emergjenca mjedisore në Fier, tymi toksik 'pushton' qytetin! Report Tv sjell pamjet dhe apelin e qytetarëve: U helmuam këtu! Përplasje politike prej plehrave, Basha: Katastrofë! Subashi: Penguat 2 vite investimin


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Jorida Tabaku: Taksat e larta po rrisin çmimet e produkteve! Varfërimi i çdo familje shqiptare, vizioni ekonomik i Ramës