'Emërtime fiktive në institucione', LSI denoncon: Po bëhet presion me ndihmën ekonomike, drejtësia vendoset me 25 prill

Endrit Braimllari

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka denoncuar emërtimet fiktive në institucione dhe në Bashkinë e Korçës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braimllari shkruan se po bëhet presion me ndihmën ekonomike dhe me shërbimet që kanë për detyrë që t'ua ofrojnë qytetraëve.

"Korça po perballet me inekzistencen e institucioneve shteterore.

Njerez te paafte, te papergjegjshem, arrogant sot jane ne krye te institucioneve te cilat nuk jane ne sherbim te qytetareve por ne interesin personal te nje oligarku i cili po mban peng te ardhmen e te rinjve Korçar.

Emerime fiktive ne institucione shteterore dhe ne bashki.

Presion me ndihmen ekonomike, me sherbimet qe kane per detyre t'ia ofrojne qytetareve eshte modeli me i keq qe po i ofron Rilindja Korçes.

Ky model i peshtire, aspak njerezor dhe ligjor merr fund ne 25 prill.

Ne 25 prill te gjithe do te ndeshkohen nga drejtesia per te bere shembull kedo qe abuzon me detyren shteterore. Drejtesia e popullit do te vendoset ne 25 prill. Korça do çlirohet dhe do ti kthehet te rinjve dhe qytetareve te ndershem. Ky eshte misioni yne.

Te krijojme mundesi punesimi, vende pune te mirepaguar dhe shanse per te gjithe qe ta bejme Korçen dhe Shqiperine shtepine tone", shkruan Braimllari.

 • Sondazhi i ditës:

  Raporti i OSBE-ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit:

Komento

Komente

 • Deli: 18/10/2020 18:14

  O Brahimk*ri 20% e te punesuerve ne kohen e koalicionit me PSne qe ju I punesuat me para dhe per tia marre votat,qe ju hajdutet e LSIse u bote me 19 deputet qe ky gomari I gjate akoma I mbane ne pune 15% te tyre,prandaj mos ha mune per vendet selektive,qe ky 15% duhet te ishin votuesit e PSse jo hajdutet tuaj.

  Përgjigju
 • Tosi: 18/10/2020 16:59

  Vallahi ky Edhjet barkderr brahimkari pasi zgjidhi problemet e Astrit me klevis krricin e faros do sjelle humbjen spektokolare te leshitlikes se Nafije dybekut ne 2021.

  Përgjigju
 • Kacidhe: 18/10/2020 16:51

  Bragimcari eshte ky? Fyell ne brima te Lavires Monik

  Përgjigju
 • O tej: 18/10/2020 15:15

  Shko mo buf pule ke surrat oer moral ti i lesh e lise... o te mishit dhise Monik

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gazetari zbulon gafën e gjyqtarit për vendimin mbi Fatmir Mediun: Nuk i është referuar Kodit të ri Penal që është ndryshuar në 2017