Eminem sensibilizon gjithë botën me këngën e re (VIDEO)

Eminem

Reperi me famë botërore Eminem ka publikuar një këngë të re me titullin “Darkness” ditën e sotme.

Ai njihet për kengët e tij shumë të goditura me tematika aktuale që prekin të gjithë personat.

Në këngë ai dënon gjithë ngjarjet e shumta kriminale që kanë ndodhur dhe do të ndodhin përderisa armët e zjarrit janë kudo.

Vecanërisht pamjet e videoklipit dhe vargjet e tekstit të këngës bazohen në ngjarjen e natës së 1 tetorit të vitit 2017.

Stephen Paddock hapi zjarr ndaj një turme koncerti në festivalin e muzikës Route 91 Harvest në Las Vegas.

Ai vrau 58 njerëz dhe plagosi 413, por për shkak të panikut të krijuar numri i të dëmtuarve shkoi 869 persona.

Paddock, një burrë 64-vjeçar nga Mesquite, Nevada, gjuajti më shumë se 1100 fishekë municioni nga suita e tij në katin e 32-të të “Mandalay Hotel Bay”.

Të shtënat ndodhën midis orës 10:05 dhe 10:15 pasdite dhe rreth një orë më vonë, Paddock u gjet i vdekur në dhomën e tij nga një plagë me armë zjarri, ku ka kryer edhe vetëvrasje.

 Motivi i tij mbetet zyrtarisht i papërcaktuar se çfarë e ka shtyrë ta bëjë këtë akt.

Gjatë vitit 2017 ndodhi një vrasje masive Incidenti është vrasja masive në historinë e Shteteve të Bashkuara Amerikane.

Eminem e mbyll këngëns me dy fjali: “Kur do të mbarojë e gjithë kjo? Kur personat do të mund ta kuptojnë”.

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Numri i të shëruarve njësoj me atë të infektuarve, 517 raste të reja dhe 7 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit