Emocionohet Vokshi, merr autograf nga Liri Berisha: Është simboli i humanistes shqiptare

Deputetja demokrate Albana Vokshi duket se është emocionuar shumë pas marrjes së një autografi nga Liri Berisha, gruaja e ish kryeministrit Berisha,  e cila ka shkruar një libër “Nënë Tereza”. Mbetet e paqartë se pse Vokshi është emocionuar kaq shumë për marrjen e këtij autografi, ndërsa e krahason Liri Berishën si simbolin e gruas.

Madje për Vokshin simboli i humanistes shqiptare nuk është “Nënë Tereza” por Liri Berisha.

“E lumtur për këtë dhuratë të çmuar nga znj. Liri Berisha, simbol i gruas, nënës, mjekes, humanistes shqiptare”, shkruan Vokshi.

I.K./J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qytetari: 13/01/2022 14:54

    Humaniste jane te gjitha ato nena shqiptare qe dora e politikes se ketyre viteve i mori djemte dhe i veshi me te zeza..

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Pas përjashtimit të Spahos, Salianji caktohet drejtues politik i qarkut të Korçës për PD-në