Ende pa marrë veten nga përmbytjet që i morën jetën 200 personave, Gjermania përgatitet për një tjetër stuhi të rrezikshme

Shkatërrimi nga përmbytjet në Gjermani

Shirat e rrëmbyer dhe stuhitë do të godasin Gjermaninë Perëndimore mbrëmjen e sotme dhe ditën e nesërme. Në shtetin jugor të Bavarisë, ekspertët e motit paralajmëruan për  "përmbytje ekstreme të shpejta".

Parashikimi vjen me Gjermaninë ende duke u rikuperuar nga përmbytjet katastrofike që i morën jetën 200 njerëzve. Rreth 30,000 të mbijetuar janë ende pa energji elektrike ose ujë të pijshëm.

Përmbytjet kanë shkatërruar rajone të shumta në shtetet e Nordrhein-Westfalen dhe Rheinland-Pfalz, të cilat tani po përgatiten për reshje edhe më të mëdha.

Autoritetet gjermane thanë se po përdornin mediat sociale dhe fletushka për të paralajmëruar njerëzit në zonat që mund të preken.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Vijon seanca plenare, Kryemadhi: Përshëndes 12 gratë në qeveri, shtylla kurrizore e Shqipërisë, meritojnë të jenë luftëtare