Enver Petrovci: Për mua është budallallëk mos me u ndërtu një Teatër i Ri

Aktori nga Kosova, Enver Petrovci

Regjisori dhe aktori i njohur kosovar, Enver Petrovci thotë se ndërtimi i një Teatri të ri Kombëtar është i domosdoshëm sepse ekzistuesi nuk ka kurrfarë vlere arkitektonike.

Petrovci shton se nuk e kupton pse bëhet një debat i tillë dhe se të kundërshtosh ndërtimin e një teatri është budallallëk.

Për mua është budallallëk mos me u ndërtu një teatër i ri. Mendoj se duhet ndërtuar sepse çdo teatër vlen për një komb, sidomos teatri kombëtar. Jam kundër që toka t’i falet dikujt, mirëpo të ndërtohet teatri i ri absolutisht që është një budallallëk me e kundërshtu. Ai teatër që ekziston nuk ka kurrfarë vlere arkitektonike. 

Enver Petrovci, aktor dhe regjisor nga Kosova

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?

Komento

Komente

  • Mala: 02/07/2018 09:44

    Kurre nuk kam besua,se nje politike e djallit, sic eshte opozita shqiptare, mund t'ju ndryshon mendjen per keq, vlerave te kombit,artisteve shqiptare, qe, per "interes" te nje klani opozitar partiak te kundershtojne ndertimin e nje monumenti-ndertese te re te Teatrit kombetar,

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Zjarret në Greqi, Mitsotakis paralajmëron: Na pret një natë e vështirë, po vijnë erëra të forta! Situata jashtëzakonisht kritike, zbatoni urdhrat e evakuimit