'Erdhëm ne barbarët', Report Tv sjell pamje me dron nga Bulevardi 'Dëshmorët e Kombit', nuk mungojnë flakadanët! Kuptimi i veçantë i banderolës (VIDEO)

Report Tv sjell pamje me dron, ku tregojnë nga lart pamjet e tifozëve të Feyenord, teksa valëvisin flamurin e tyre, por nuk kanë munguar as flakadanët. Shihet që tifozët kanë në duar edhe një banderolë të madhe ku shkruan "I Barbaro", që ka kuptimin "Erdhëm ne barbarët". Kjo sepse kështu i quajtën nga mediat italiane në 2015 pas ndeshjes që bënë në Romë, e ku shkatërruan qytetin.

Shkrim i mediave italiane në 2015


Lajmi kryesor:

Conference League/ Tirana shkëlqen, ditë feste dhe zero incidente serioze gjithë ditën! Valle dhe muzikë në rrugët e kryeqytetit! Mijëra tifozë shijuan finalen e parë evropiane në Shqipëri (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?



×

Lajmi i fundit

SPAK kërkoi pushimin e çështjes, GJKKO rikthen për hetim 2-ish gjyqtarët e Kushtetuese dhe 5 gjyqtarët e Gjykatës së Lartë

SPAK kërkoi pushimin e çështjes, GJKKO rikthen për hetim 2-ish gjyqtarët e Kushtetuese dhe 5 gjyqtarët e Gjykatës së Lartë