‘Erdhi ora, gjilpëra do ju ngulet në sy’/ Mesazhi i burrit të Rexhinës për mjekët 6 muaj pas vdekjes së gruas

Rexhina dhe Algert Debrova

ELBASAN-I dëshpëruar nga dhimbja për humbjen e gruas 6 muaj më parë pas operacionit ku solli në jetë vajzën, burri i 25-vjeçares Rexhina Debrova ka bërë një postim prekës në rrjetet sociale, ndërsa u ka dërguar një mesazh edhe mjekëve, që i akuzon për neglizhencë dhe korrupsion.

Algert Debrova thotë se pritjes i ka ardhur fundi, duke lënë të kuptohet se ai tani do të kërkojë vetëgjyqësi për dhimbjen e madhe që i kanë shkaktuar mjekët. Ai u thotë mjekëve se gjilpëra që u përdor për Rexhinën gjatë lindjes do të ngulet në syrin e tyre.

"Erdhi ora.

6 muaj pa frymën, zërin, buzëqeshjen, jetën e Rexhinës.

Ardjan Kadaifçiu dhe Blerta Arapi më keni vrarë shpirtin, më keni nxirë gjakun...

Ardjan Kadaifçiu je shkaktari i parë dhe kryesor për vdekjen e Rexhinës..nuk kam harruar se në atë orë te zezë ke ngritur duart lart dhe më ke thënë më vrit...më ke përmendur gjithashtu mungesën e kardiologut dhe gabimin që mund të jetë bërë me gjilpërën..ajo gjilpërë që shpejt do të ngulet në sy..

Blerta Arapi ti njeri i zi..ti vrasëse e pashpirt si guxove e le Rexhinën vetem kur ajo të thoshe "Po më mbahet fryma"

Si guxove

Erdhe tek unë e gëzuar ..i fute vet duart në portofolin tim more sa deshe nga aty e pastaj e buzëqeshur hyre brenda dhe e gjete Rexhinën të nxirë..të pajetë!

Cfarë bëre me ato para?..-ia dhe djalit tënd!

Qetësia dhe heshtja jon janë dhurata ime për ju.

Dhimbja e përgatitur për ju..do te jetë qetësia e të ardhmes time..." shkruan ai.

Në datë 23 Prill një orë pas lindjes, 25-vjeçarja Rexhina Debrova pësoi arrest kardiak duke ndërruar jetë. Familjarët akuzuan mjekët për vdekjen(lexo ketu).

Postimi i plote i Algert Debrovës

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

 • Nori: 24/10/2019 06:28

  Ai femije per fat te keq eshte pa Nene, Ti do ta lesh edhe pa baba.. prano realitetin. Asnje mjek nuk e do ate qe ndodhi nqs nuk mendon per vete mendo per femijen tend

  Përgjigju
 • karidi: 23/10/2019 17:49

  sigurisht qe ky qe kerkon vetgjyqsi duhet ndaluar menjehere. pa diskutim nese mjeket kane treguar neglizhence apo paaftesi i duhet treguar vendi, por kam bindje absolute qe asnje mjek nuk niset per me bo keq

  Përgjigju
 • Uyyuy: 23/10/2019 08:07

  Ca yll i bukur.. s’ka mundesi si vdes njeriu keshtu.. neglizhenca..

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Ndryshime në qeveri? Bushati i sigurt në zgjedhjet e Ramës: Do krijojë qeverinë më të mirë