Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë

Me mbylljen e fazës së grupeve në 1/8 dy përballjet e para do jenë mes Uellsit dhe Danimarkës, ndërsa Austria do të masë forcën me Italinë.

Po në fazën e parë me eliminim direkt do të ndeshen Holanda me Republikën Çeke, por mbi të gjitha spikat Angli-Gjermani. Gjithashtu është konfirmuar se Spanja në 1/8 do të luajë përballë Kroacisë, Suedia do masë forcat me Ukrainën, Belgjika do ketë një kundërshtar të vështirë si Portugalia, ndërsa Franca, që është edhe kampionia e botës, do luajë me Zvicrën.

 

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Edhe gazetarët në 'sitën' e SPAK, krimi ka futur duart edhe në media?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Një jetë mes fotosh, publikohet në Muzeun Marubi ekspozita e Rraboshtës: Fotografi i njerëzve të thjeshtë