Euro 2024/ Përleshje mes tifozëve dhe shiu që futet në stadium, Turqi - Gjeorgji rrezikoi të shtyhej (VIDEO)

Euro 2024/ Përleshje mes tifozëve dhe shiu që futet në stadium, Turqi - Gjeorgji rrezikoi të shtyhej (VIDEO)

Përmbytja në stadium

DORTMUND - Ndeshja e Turqisë kundër Gjeorgjisë mund të shtyhej pas përleshjeve të dhunshme midis dy grupeve të tifozëve në 'Iduna Park' dhe shiut të rrëmbyeshëm. Ndeshja e planifikuar të zhvillohej sot në orën 18:00 në stadiumin e Borussia Dortmundit përjetoi edhe situata kaotike.

Nga stuhia, uji po derdhej nga çatia e stadiumit pas shiut të dendur, ndërkohë që tifozët janë përplasur brenda stadiumit, me UEFA-n që vijoi gjithçka dhe ndeshja nisi në orarin e parashikuar.

 

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Vila perandorake e Berishës, Doçi në ‘Repolitix’: Pastrim parash, në politikë u fut me një apartament, sot familja më e pasur në Ballkan! Shkëlzeni e Argita sekserë

Vila perandorake e Berishës, Doçi në ‘Repolitix’: Pastrim parash, në politikë u fut me një apartament, sot familja më e pasur në Ballkan! Shkëlzeni e Argita sekserë