Euro 2024/ Përmbysje 'magjike' në Dusseldorf, Ukraina fiton 1-2 kundër Sllovakisë! Grupi E bëhet 'lëmsh'

Euro 2024/ Përmbysje 'magjike' në Dusseldorf, Ukraina fiton 1-2 kundër Sllovakisë! Grupi E bëhet 'lëmsh'

Moment nga ndeshja

DUSSELDORF - Kjo e premte e Euro 2024 nisi me një duel magjik në stadiumin e Dusseldorfit. Ukraina përmbysi 1-2 Sllovakinë në ndeshjen e dytë të Grupit E, duke bërë "lëmsh" renditjen.

Dueli nisi mirë për sllovakët, që kaluan në epërsi pas vetëm 17 minutave lojë me Schranz. Krosimi i Haraslin u shfrytëzua mirë nga shoku i tij që me kokë mposhti Trubin.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, teksa "magjia" e Ukrainës u pa në fraksonin e dytë. Shaparenko në minutën e 54 vendosi ekuilibrat, ndërsa duhej një supergol i Yaremchuk në të 80 minutë që ukrainasit të merrnin tri pikët e para në këtë event.

Tanimë Grupi E është bërë interesant, me Rumaninë, Ukrainën dhe Sllovakinë që kanë nga tri pikë. Ndërkohë Belgjika me zero pikë luan kundër Rumanisë (e shtunë 21:00), duel që vendos shumë për fatet e skuadrave.

Po sot do luhen dy ndeshjet e dyta të Grupit D. Në 18:00 Polonia luan me Austrinë, ndërkohë që në 21:00 e gjithë vëmendja do jetë në sfidën Holandë - Francë.

Renditja në Grupin E

Notat e ndeshjes

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Bien sistemet e Microsoft, Aeroporti i Tiranës: Të paprekur nga kriza globale e sistemeve kompjuterike

Bien sistemet e Microsoft, Aeroporti i Tiranës: Të paprekur nga kriza globale e sistemeve kompjuterike