Euro 2024/ Shuhet ëndrra e Orsatos për finalen, UEFA e kthen në shtëpi! Në Berlin preferohet Marciniak

Euro 2024/ Shuhet ëndrra e Orsatos për finalen, UEFA e kthen në shtëpi! Në Berlin preferohet Marciniak

Daniele Orsato

Arbitri italian Daniele Orsato nuk do të gjykojë finalen e Euro 2024. Ai është rikthyer në Itali së bashku me ndihmësit e tij Giallatini dhe Carbone, pasi ka arbitruar katër ndeshje, e fundit prej të cilave ishte çerekfinalja mes Anglisë dhe Zvicrës.

Me përfundimin e kësaj aventure, karriera e Orsatos në arbitrim merr fund siç e kishte parashikuar vetë në prag të Kampionatit Evropian. Favoriti për finalen e Euro 2024 e cila zhvillohet më 14 korriku në Berlin është polaku Marciniak.

Nëse ia del të fitojë vendin si arbitër në finalen e Euro 2024, Szymon Marciniak do arrinte një rekord me një "tripletë" historike si: Kupën e Botës Katar 2022, finalen e Euro 2024 dhe Champions League të cilën e ka gjykuar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Goditje 'simbolike' ndaj Hungarisë, BE-ja zhvendos takimin e ministrave nga Budapesti në Bruksel

Goditje 'simbolike' ndaj Hungarisë, BE-ja zhvendos takimin e ministrave nga Budapesti në Bruksel