Europiani/ Godelli dhe Ramadani zhgënjejnë në peshëngritje

Europiani/ Godelli dhe Ramadani zhgënjejnë në peshëngritje

Daniel Godelli

Kampionati Europian i Peshëngritjes në Armeni ka mësuar disa nga verdiktet e tij. Ndryshe nga garat e tjera, sportistët nga Shqipëria kanë zhgënjyer teksa vendin më të mirë e ka zënë Erkand Qerimaj, që është renditur në vendin e pestë.

Nga ana tjetër, Daniel Godelli dhe Kristi Ramadani kanë zhgënjyer në garat e tyre. Godelli vazhdon serinë e rezultateve të dobëta në arenën ndërkombëtare, duke i dështuar të tria provat në stilin e shkëputjes, respektivisht me 150, 151 dhe 152 kg. Më pas në stilin e shtytjes nuk mori pjesë, për të mbyllur një Europian zhgënjyes në Jerevan.

Në Baterinë B konkurroi edhe Kristi Ramadani, i cili ndonëse larg zonës së medaljeve, bëri një paraqitje më të mirë. Ramadani regjistroi 142 kg në shkëputje, duke u klasifikuar në vend të nëntë. Në shtytje ngriti 175 kg për t’u klasifikuar i teti. Ndërsa me 317 kg e përfundoi dygarëshin në vendin e tetë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Të premten në Tiranë mbahet takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Berlinit (AXHENDA)

Të premten në Tiranë mbahet takimi i ministrave të Punëve të Jashtme të Procesit të Berlinit (AXHENDA)