Familja e varfër në Krujë nxirret pas 10 vjetësh nga stalla! Kryefamiljari Ylber Sadiku: Për dy muaj pronari kërkon godinën

KRUJË - Prej 10 vitesh, çifti Sadiku dhe 3 vajzat e tyre jetojnë në një stallë bagëtish e cila iu është lënë për bamirësi.

"Jam pa shtëpi, kjo banesë është përkohësisht, kjo nuk quhet banesë por është prej hallit. Na ka thënë burri huaj për të dalë por deri për Vitin e Ri duhet me dal prej ktu. Jemi copë-copë, jetesë koti" - tha Ylber Sadiku.

Stalla e kthyer në strehëz për të jetuar dhe rritur 3 vajzat e tyre, por tërmeti i 26 nëntorit e ka bërë edhe më pak të “banueshme” për t’u quajtur shtëpi për familjen

Edhe pse prej 10 vitesh në shtëpinë e modifikuar duket se ndihma për këtë famile me 5 anëtarë ka munguar .

"Kush të ketë mundësi të na ndihmojë, zoti i ndohmoftë të gjithë ata që na ndihmojnë ne" - tha Sadiku.

Gjendja ekonomike e familjes në nevojë nuk ka gjasa të përmirësohet pasi edhe stalla e kthyer në shtëpi kërkohet nga pronari i cili ju ka dhënë 2 muaj afat për tu larguar

E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento

Komente

  • Emigranti: 24/11/2020 06:32

    Po ky babai kokën e tij e ka trashur me shëndet qenka top, cfar pret ai për fëmijët e tij?? Më vjen keq për ato vajzat e ciftit se për të dy gomerët e mëdhenj skam cthem e kanë nga koka e tyre.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

6 këshilla drejtuar shoferëve për udhëtimin me kujdes në ditët me mot të acartë!