Festa e Pavarësisë, simboli i Brukselit vishet me kostumin tradicional shqiptar

Statuja e Manneken-Pis në Belgjikë

Dita e Pavarësisë është festuar nga shumë shqiptare anë e mbanë botës në mënyra të ndryshme, duke dëshmuar dashurinë dhe respektin ndaj simboleve kombëtare dhe Atdheut.

Një nga simbolet me të njohura të Brukselit, statuja e Manneken-Pis në Belgjikë, është veshur për festat e 28-29 nëntorit me një nga kostumet kombëtare. Statuja e Manneken-Pis i është vënë në kokë një plis.

Statuja e Manneken-Pis në Belgjikë veshur me kostum kombëtar

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

21 janari, ish-kreu i SHISH, Klosi: Urdhrin për të qëlluar protestuesit e ka dhënë Berisha dhe jo Basha! Ishte përgatitur për dhunë, gardistët i siguroi se do t’i mbronte